Сьогодні під керівництвом голови обласної ради Михайла Загородного відбулось пленарне засідання тридцять першої позачергової сесії обласної ради. Участь у засіданні сесії взяв також голова обласної державної адміністрації Дмитро Габінет.

Фото без описуЗа таке рішення проголосували усі 60 депутатів, які були присутні  на сьогоднішній сесії обласної ради.

Фото без опису

Першим питанням порядку денного розглянуто питання про внесення змін до програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016 – 2020 роки.

Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич, пояснив, що проєкт рішення про внесення змін до обласного бюджету, який схвалила колегія обласної державної адміністрації 12 березня 2020 року, формувався ще в лютому місяці. На той час інфікованих коронавірусом в Україні не було. Тому в даному проєкті рішення видатки на боротьбу з цією хворобою не були передбаченні.

Оскільки, за останній час ситуація по Україні змінилася, необхідно забезпечити додатковим фінансовим ресурсом медзаклади області. Попередньо вже було виділено Хмельницькій інфекційній лікарні 3,6 млн.грн. на придбання лікарських засобів та засобів індивідуального захисту.

Фото без опису

Тому Департаментом охорони здоров’я ОДА було внесено бюджетний запит щодо виділення додаткових 20 млн. грн. на проведення відповідних закупівель в рамках виконання обласної програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016-2020 роки. Відтак, обласною адміністрацією був відкликаний попередній та поданий новий проєкт рішення до Хмельницької обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету”.

Фото без опису

Голова адміністрації вкотре нагадав, що першою базовою лікарнею, яка прийматиме хворих на цю недугу є Хмельницька інфекційна лікарня. В лікарні вже підготовлено 40 боксованих місць, також у разі потреби буде розгорнуто додатково ще 200. Тому зараз мова йде саме про забезпечення цієї установи. – сказав Дмитро Габінет. – Наступний етап передбачає залучення окремих районних лікарень, тобто сумарна кількість місць в області становитиме 899. Саме на цих об’єктах можуть знадобитися виділенні кошти. Маю сподівання, що ці кошти не будуть використані, але у разі погіршення ситуації маємо мати резерв”.

Депутати також розглянули питання про перейменування КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.О. Островського».

 Фото без опису