Із настанням холодів починають активніше користуватися побутовими електроприладами для обігріву виробничих, офісних та побутових приміщень. На жаль, при цьому нерідко порушуються правила електробезпеки, що може спричинити трагедію. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, щороку внаслідок порушення норм експлуатації побутових електроприладів стаються сотні пожеж, переважна частин яких припадає на осінньо-зимовий період.

Как выбрать электрический обогреватель экономный и эффективный - Как в  интернете

Вимоги безпеки під час застосування електричних опалювальних приладів:

bd94e84.jpg

  1. Відмова від використання саморобних електрообігрівачів. Краще купувати обігрівачі, які оснащені функцією автоматичного відключення. Перед експлуатацією приладу потрібно визначити його технічний стан. Якщо прилад іскрить або димить — використовувати його не можна.
  2. Використання електрообігрівачів відповідно до правил експлуатації. Забороняється експлуатація електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів.
  3. Найбільш поширеною причиною пожеж, що відбуваються через електрообігрівачі, є їх перегрів, знаходження поряд з ними легкозаймистих предметів. Розташування легкозаймистих предметів на відстань не ближче 1 метра від обігрівача.
  4. Необхідно враховувати, що потужність більшості сучасних електрообігрівачів — кілька тисяч Ват. Необхідно усвідомлювати, що використання таких обігрівачів створює серйозне навантаження на електромережу. Стара електропроводка може не витримати такого енергоспоживання. Недопущення підключення електрообігрівача через трійник або подовжувач.
  5. Відмова у використанні електричного обігрівача при наявності небезпеки його контакту з водою.
  6. Недопущення використання електрообігрівача у приміщенні з лакофарбовими матеріалами, розчинниками та іншими займистими рідинами. Не можна встановлювати електрообігрівач у захаращених і засмічених приміщеннях.
  7. Не розміщуйте мережеві дроти обігрівача під килими та інші покриття. Недопущення постановки на дроти важких предметів (наприклад, меблів).
  8. Переконайтеся, що штекер вставлено в розетку щільно! Інакше він може перегрітися. Уважно прочитайте інструкцію з експлуатації обігрівача. Переконайтеся, що він підходить за всіма параметрами.

Слідкуйте за вчасною заміною розбовтаних або деформованих штекерів. Не допускайте використання дротів з пошкодженою ізоляцією або дротів з`єднаних шляхом скруток. При виявленні несправностей звертайтеся до спеціалізованих організацій для здійснення ремонту і заміни деталей. Пам’ятайте, що користуватися несправним обігрівачем ні в якому разі не можна!

Правила пожежної безпеки знай — про життя подбай - Кіровоград 24: Портал  про місто

І головне – за жодних обставин не залишайте підключений до мережі електрообігрівач без нагляду – це може стати причиною пожежі.

Обігрівайтесь безпечно!

Бережіть своє здоров’я та життя!