Бути помітним на дорозі – це відповідальність кожного пішохода, велосипедиста, власника гужового транспорту! Якщо ви пересуваєтесь вздовж неосвітлених доріг в темряві в чорному одязі – ви фактично невидимка для водія. Додайте погані погодні умови, крутий поворот або ями – ось вам рецепт наїзду на пішохода чи велосипедиста. Але є просте рішення, яке зробить вас помітним на дорозі.

Пешеход должен иметь на одежде световозвращающие элементы - Статьи -  Информационный портал Октябрьского района ProCHAD

Це – світловідбивач - будь-який виріб, який повертає світло до його джерела і робить вас помітним у світлі фар в темряві або сутінках на відстані, достатній для гальмування. Флікер може врятувати ваше життя.

Зазвичай, світловідбивачем називають невеличкий брелок, смужку тканини, стікер або пластиковий виріб, який носиться, як аксесуар (брелок, значок) або стає елементом його одягу (нашивання світловідбивної тканини). Також популярні світловідбивні аксесуари для велосипедистів, велосипедів і гужового транспорту – це катафоти, світловідбивні стікери для велосипеду і шолому, сигнальні жилети і спеціальний одяг.

Всех водителей с 18 марта обязали носить светоотражающие жилеты - МК

Світловідбивач повертає світло від фар авто назад до водія, тому водій побачить пішохода із світловідбивачем за 150-300 метрів. Цього цілком достатньо, щоб зреагувати відповідним чином і уникнути небезпечної ситуації.

Для порівняння: Пішохода, вдягнутого в темний одяг, водій побачить лише за 10 метрів, при чому, водію потрібно близько двох секунд, щоб почати виконання маневру. При швидкості 60 км/год автомобіль проходить 16 метрів в секунду (32 метри потрібні на реакцію водія), гальмування – 25 метрів, тобто мінімальна безпечна відстань для маневру – 57 м.

Світловідбивачі на одяг ? Виробництво оптом ? Ціна

Підтверджено, що вночі водій бачить лише 5% від того, що він бачить вдень. До того ж з кожним роком зростає кількість водіїв похилого віку, які мають гіршу реакцію, зір, слух та швидше втомлюються.

Подбайте про безпеку дітей завчасно! Проведіть бесіди, поясніть важливість бути помітним, придбайте та прикріпіть до дитячого одягу, ранців, велосипедів світловідбиваючі елементи.

Фото без опису

Безпека – головний принцип, який обов’язково повинен дотримуватися при дорожньому русі. При цьому він обов’язковий не лише для водіїв автотранспортних засобів, але і для пішоходів, велосипедистів, власників гужового транспорту. Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода – найбільш поширений вид ДТП (у великих містах частка наїздів становить понад 50% від усіх дорожньо-транспортних пригод). Такі ДТП відбувається переважно в темний час доби. Саме тому з  законодавцем були встановлені норми про носіння світловідбиваючих елементів.

Новый женский рефлективный светоотражающий неоновый костюм джоггеры  світловідбиваючі штани, цена - 1250 грн, #27542573, купить по доступной  цене | Украина - Шафа

Не забувайте, що ваша помітність – це ваша відповідальність та безпека.