РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИПЛАТ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ,  ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИПЛАТ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ, ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ

Підставою для нарахування лікарняних виплат є е-лікарняний або листок непрацездатності, який формується на основі електронного медичного висновку лікаря. Такий е-лікарняний автоматично потрапляє до Електронного реєстру листків непрацездатності, а повідомлення про відкриття  е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності розглядаються не пізніше десяти робочих днів з дня їх надходження. Виплата за лікарняним буде проведена в разі, якщо він отримає статус «Готовий до сплати», що відображається в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Термін зміни статусу становить 7 днів після дати відкриття лікарняного.

СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ЗДІЙСНЮЄ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ ТА ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

Згідно із Законом України №2620-ІХ від 21.09.2022 набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.

18 грудня завершилась «Благодійна лотерея на підтримку ЗСУ»

18 грудня завершилась «Благодійна лотерея на підтримку ЗСУ», яка проводилась відділом освіти, культури, молоді та спорту Солобковецької територіальної громади. Під час цієї акції спільними внесками вдалося зібрати 7 265 грн. Усі зібрані кошти перераховані на автомобіль 46 окремій аеромобільній Десантно-штурмовій бригаді ЗСУ, в якій служить житель нашої громади Степанюк Ярослав. Вони вже придбали автомобіль і він на території України та найближчим часом буде в хлопців!

Чи можуть відмовити у призначенні субсидії усно?

Відповідно до норм законодавства, якщо орган Пенсійного фонду України, який призначає житлову субсидію, ухвалив рішення про відмову в її призначенні, то він повинен повідомити про це заявника, який звертався за допомогою, протягом трьох календарних днів з дня прийняття такого рішення.

Спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (за період 24 лютого – 31 жовтня 2022 року)

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, у межах наданих законодавством повноважень, здійснюється моніторинг додержання прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України.

Голови громад Хмельниччини виступили проти скандального законопроекту щодо містобудівної реформи

На розгляді Верховної Ради України перебуває законопроєкт №5655 про зміну системи містобудування, розгляд якого у другому читанні очікується 13 грудня 2022 року. Асоціація міст України вже неодноразово зверталася до Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради з проханням спільно доопрацювати дискусійний законопроект щодо реформування містобудівної діяльності.