На  10:00 ранку 31.03.2020 року  в Хмельницькій області зареєстровано 3 підтверджених випадки гострої респіраторної хвороби COVID-19. Третьою захворіла жінка, 63 роки, з Волочиського району, повернулась з Італії. Контакти встановлені.

Фото без опису

2 підозри, зареєстровані на 30.03.20 року, жителі Теофіпольського та Чемеровецького районів, не підтвердились та зняті.

На 10:00 31.03.20 року зареєстрована  1 нова підозра, дівчина 21 рік, жителька Кам’янець-Подільського району. Контакти встановлені, люди перебувають під наглядом ПМСД.
Хворі перебувають на стаціонарному лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні.

У Хмельницькому  обласному центрі  екстреної медичної допомоги та медицини катастроф функціонує 99 бригад, за минуло добу здійснено 478 викликів, з них  1 випадок підозри на коронавірус, з яких 1 госпіталізований,  13 випадків  на ГРВІ, з яких 4 хворих госпіталізовано, 7 пневмонії, з яких 6 госпіталізовано.

Станом на 31.03.2020р. на виконання розпорядження №2 від 26.03.2020р. в області сформовано 50 медичних мобільних бригад для проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу, до складу яких ввійшло 93 медичних працівники.

30.03.20 р. проведено навчання лікарів залучених у мобільні бригади щодо правил забору та доставки біологічного матеріалу для дослідження на COVID-19.

30.03.20р. на базі лабораторного центру у скайп-режимі проведено навчання працівників Держпродспоживслужби щодо правил дезінфекції приміщень на випадок ускладнення епідемічної ситуації, взяли участь в навчанні 57 службовців.

30.03.20р. Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ ДПСС в Хмельницькій області проведено 1325 профілактичних та протиепідемічних заходів, з них: поточна дезінфекція транспорту, дезінфекція торгівельних центрів, у тому числі супермаркетів; поточна дезінфекція закладів громадського харчування, поточна дезінфекція  закладів громадського призначення (ринки, аптеки тощо), поточна дезінфекція закладів охорони здоров’я.

30.03.2020 року на в’їзді  до м. Хмельницький розгорнуто 4 пункти санітарного контролю. Всього для здійснення санітарного контролю за транспортними засобами на території області розгорнуто 16 відповідних пунктів на кордонах із Тернопільською, Чернівецькою та Рівненською областей, на яких залучаються до чергування  85 осіб, працівників Національної поліції, ДСНС, Держпродспоживслужби, медичної служби. Пункти забезпечені всім необхідним, в тому числі харчуванням. Так, протягом останньої доби перевірено 1565 транспортних засобів та 2144 осіб, які в них перебували.

Йде підготовка до розгортання ще одного пункту санітарного контролю в Летичівському районі.

Щоденно здійснюється контроль за станом здоров’я громадян, що знаходяться в самоізоляції та на обсервації,  та за дотриманням ними карантинного режиму.

Щоденно двічі на добу проводиться оповіщення населення за допомогою сигнально-гучномовних пристроїв щодо необхідності дотримання карантину та протиепідемічних заходів.

Здійснюються  профілактичні заходи щодо додержання вимог карантину при перевезенні пасажирів.
Ведеться робота щодо забезпечення постачання аптек області захисними масками, засобами дезінфекції.
Антимонопольний комітет відслідковує цінову ситуацію в торговельній мережі.
В області забезпечується охорона  громадського порядку.  Так, ГУНП в Хмельницькій області  складено 40 адміністративних протоколів щодо порушення правил карантину. Розроблено операційний план забезпечення публічної безпеки і порядку на території Хмельницької області.

Нагадуємо, прості засоби захисту (маска, відстань 2 м один від одного) та засоби дезінфекції рятують від зараження небезпечним вірусом COVID-19.