Світ визнає два види водійських посвідчень – національні та міжнародні. Водночас у країнах ЄС діють різні умови та вимоги щодо використання на їхній території українського водійського посвідчення.

Українське посвідчення водія: про які обмеження треба пам’ятати

Фото без описуЗ українським посвідченням нового зразка (пластикова картка з продубльованими на латиниці відомостями про водія) можна їздити по Європі в тих країнах, які є учасники Віденської конвенції. Це, зокрема, Австрія, Німеччина, Італія, Норвегія, Польща. Але, незважаючи на підписання Конвенції, деякі країни Європи все ж встановили певні обмеження у визнанні національних прав інших країн. Наприклад, Угорщина визнає українські посвідчення водія протягом 12 місяців з моменту в’їзду, Люксембург – впродовж 6 місяців, а в Нідерландах поліцейські мають право вимагати міжнародне водійське посвідчення (МВП).

Однак важливо знати, що в більшості країн Європи неможливий прокат автомобілів без МВП. У деяких країнах співробітники прокатних фірм можуть попросити завірений переклад посвідчення на свою мову, поцікавитись стажем водіння, номером кредитної картки, тому при поїздці в країни ЄС все ж радимо мати МВП.

Як отримати міжнародне водійське посвідчення?

Міжнародне посвідчення водія видається територіальними сервісними центрами МВС терміном на три роки, але не більше строку дії національного посвідчення водія.

Видача міжнародного посвідчення водія відбувається безкоштовно, термін виконання – до 5 робочих днів.

Щоб отримати таке посвідчення, необхідно подати в сервісний центр такі документи:

- національне посвідчення (копія та оригінал);

- паспорт громадянина України;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- квитанцію про оплату адміністративних послуг;

- фотокартку (3,5х4,5 см на матовому папері).

Підстави для відмови у наданні послуги є встановлення факту підробки національного посвідчення водія, закінчення строку дії національного посвідчення водія на дату отримання МВП, позбавлення права на керування транспортним засобом або тимчасове обмеження в такому праві, а також невідповідність поданих персональних даних заявника.

 

*   *   *

У сучасних умовах безоплатно проконсультуватися з юристом можна за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103. У разі перебування за межами України телефонуйте +38 044 363 10 41. Отримати безоплатну правову допомогу можна також дистанційно через інші сервіси:

  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;

  • у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;

  • у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;

  • юридичні консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.

 

Головний фахівець із зв'язків з громадськістю та

пресою відділу безоплатної правової допомоги 

Хмельницького МЦ з надання БВПД                       Тетяна  ГЛАВАЦЬКА