Високий рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції зазвичай припадає на спекотну пору року. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників кишкових інфекцій.

  Серед них найбільш актуальним є сальмонельоз, епідеміологічна значимість якого визначається високими показниками захворюваності, особливо серед дітей; виникненням спалахів та значним розповсюдженням.

   Захворювання характеризується ураженням органів травлення з розвитком синдрому інтоксикації. Хворобу викликає велика група бактерій сальмонел, які стійкі у зовнішньому середовищі. Сальмонели здатні зберігатися та розмножуватися у харчових продуктах не змінюючи їх зовнішнього вигляду та смаку. Основними джерелами інфекції є велика рогата худоба, свині, домашня водоплавна птиця,  кішки, собаки, щури, миші, а також хвора людина або носій.  Носійство збудника у перехворілих може тривати від кількох днів до кількох років. До організму збудники потрапляють, головним чином, з інфікованою водою, харчовими продуктами (м’ясо та м’ясні продукти, молоко, яйця) або через брудні руки.

   Інкубаційний період становить від 2-6 годин до 2-3 діб. Захворювання починається гостро з підвищення температури до 38-39°С, головного болю, слабкості, нездужання, болю в животі. Пізніше приєднується нудота, блювота та діарея.

  З метою профілактики сальмонельозу та інших гострих кишкових інфекцій рекомендується дотримуватись основних правил:

 

Слід пам’ятатиДотримання гігієнічних правил дасть можливість уникнути зараження кишковими інфекціями. У випадку виявлення перших ознак захворювання не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться за медичною допомогою до лікувального закладу.

 

 

Сальмонельоз – гостра кишкова інфекція, спричинена бактерією Salmonella.

Заразитись нею можна через харчові продукти:

  1. молочні

  2. м’ясні

  3. яйця.

Перші симптоми виявляються через 1-3 дні після зараження:

Якщо ви діагностували подібні прояви у себе, негайно зверніться до лікаря. Чим швидше буде розпочато лікування, тим нижче ймовірність ускладнень:

Сальмонельоз дуже небезпечний, він може швидко спричинити зневоднення організму.

Найчастіше сальмонельозом заражаються при відвідуванні країн з низьким рівнем життя. Також від хвороби страждають шанувальники сирого м’яса. Сприяти розвитку сальмонельозу може приймання препаратів, що знижують кислотність шлунка, імунодефіцит.

Сальмонельоз – небезпечне захворювання, яке потребує негайного лікування. Якщо пацієнт отримає комплексну терапію, він зможе уникнути ускладнень. У такому разі прогноз на перебіг хвороби сприятливий.