???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?©?????? ?????????????????????? ?·?°?????±?????????? ???»?°????, ?????° ?????°?????????????????? ?????? ?????·???°???µ?????? ???°???????????? ?±???????????????????°

29 січня 2019 року Держстатом оприлюднено інформацію щодо середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за період з початку року у 2018 році. За видом діяльності «Будівництво» її розмір становить 7845 гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 № 546 схвалено Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки та визначено основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України, серед яких прогнозний індекс споживчих цін на 2019 рік становить 108,7 відсотків.

Відповідно до наказу Мінрегіону від 20 жовтня 2016 року № 281 «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів» (зареєстровано в Мін’юсті 11 листопада 2016 році за № 1469/29599):

«4. Розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської кошторисної документації (на стадії розроблення проектної документації), визначається замовником (інвестором) у складі вихідних даних на проектування для звичайних умов будівництва за розрядом складності робіт 3,8, але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, збільшена на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюються Кабінетом Міністрів України.».

За вказаними положеннями розмір кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва в 2019 році на стадії розроблення проектної документації має бути не нижче ніж 8527,52 гривень.

Інформація щодо кошторисної заробітної плати, яка враховується при визначенні вартості будівництва зазначена у листі від 31 січня 2019 року № 78

Джерело: http://www.ukrbudex.org.ua