55857698_1202704479888000_3085191063028105216_nЗ 27 по 31 травня у Тернополі відбудеться друга сесія проекту “Школа молодіжних лідерів громад”, на яку збереться молодь з 12-ти областей України. Учасниками проекту є працівники органів місцевого самоврядування об’єднаних громад, які відповідальні за роботу з молоддю, або безпосередньо молодіжні лідери громад.

Протягом п’яти днів учасники розглянуть наступні теми:

  • Ефективна комунікація з стейкхолдерами (громадські організації, місцеве самоврядування, лідери думок, ЗМІ, бізнес-структури);
  • IT в допомогу молодому лідеру. Які програми допоможуть вам краще організувати свою роботу?
  • Проектний менеджмент. Залучення ресурсів для реалізації проектів;
  • Як спланувати власну кар’єру й ефективно реалізувати цей план? Як допомогти молоді у плануванні кар’єри;
  • PR та співпраця з ЗМІ. Ефективна робота у соціальних мережах;
  • Робота з презентаціями, інфографікою, візуалізацією, фото- та відеоматеріалами;
  • Залучення молоді до управління громадою.

Окрім цього відбудеться ознайомлення з роботою Молодіжного центру Тернополя та Центру науки, які були засновані в рамках Громадського бюджету Тернополя.

55554446_2250575981671468_2190829059246653440_n

Для закріплення отриманих знань протягом першої сесії, кожен з учасників провів у своїй громаді тренінг для молоді.

Загалом в рамках проекту “Школа молодіжних лідерів громад” заплановане проведення 3-х освітніх сесії, кожна з яких складається з 5-ти днів. Учасники навчаються організовувати та реалізовувати молодіжну політику у своїх громадах та втілювати проекти з молоддю. Фінальною роботою стане підготовка та захист Стратегії розвитку молоді громади, яка стане “дорожньою картою” роботи з молоддю й після завершення навчання.

Цієї сесії, окрім отриманих теоретичних знань, учасники ознайомляться з практичними моментами реалізації молодіжної політики Тернополя завдяки Молодіжному центру та Центру науки.” – коментує Максим Черкашин, керівник ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”.

Одним із 20 учасників “Школи молодіжних лідерів громад” з усієї України, є молодіжний лідер Солобковецької ОТГ Ярослав Степанюк, що на Хмельниччині.

Загалом учасниками проекту є молодь з об’єднаних громад Хмельницької, Черкаської, Донецької, Одеської, Волинської, Полтавської, Тернопільської, Івано-Франківської, Запорізької, Рівненської, Миколаївської, Кіровоградської областей.

Проект “Школа молодіжних лідерів громад” організовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Міністерством молоді та спорту України за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.