Щороку восени постає питання поводження з опалим листям та сухостоєм.  Деякі мешканці громади вважають своїм обов’язком підпалити суху траву чи листя на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень,  лісопарках, в смугах відводу автодоріг. Шкода від спалювання листя і трави вкрай небезпечна.

Чому не можна спалювати опале листя, суху рослинність та гілля?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ земельних ресурсів, екології та природного середовища та відділ будівництва, інфраструктури, цивільного захисту та комунального господарства Солобковецької ОТГ зауважує, що чинним законодавством категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території дворів, підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок за умови дотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря.

Спалюючи рослинність, її залишки або тверді побутові відходи, ви погіршуєте стан атмосферного повітря. Під час горіння вивільняються небезпечні канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, оскільки дим містить у своєму складі чадний газ, важкі метали та одну з найотрутніших для організму речовин – діоксин. Із тліючого листя і бадилля виділяється бензопірен, що здатен викликати у людей ракові захворювання. Також В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.

Проблема спалювання рослинних решток тягне за собою і додаткову проблему, суть якої полягає в тому, що з опалим листям горить і безліч сміття, що посилює забруднення атмосфери. Як приклад, при спалюванні поліетиленового пакету в повітря викидається понад 70 різноманітних органічних та неорганічних сполук.

Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є і інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.   

Відповідаючи на питання: «А що ж треба робити з опалим та зібраним листям?» можна сказати, що найбільш «дружнім» у відношенні до довкілля є компостування опалого листя. А законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями на його вивезення.

Не паліть суху траву і листя! | Нововодолазька селищна рада

Враховуючи вищезазначене, відділ земельних ресурсів, екології та природного середовища та відділ будівництва, інфраструктури, цивільного захисту та комунального господарства Солобковецької ОТГ звертає увагу на недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків на території міста. Також нагадуємо, що недопустимі засмічення територій побутовими та будівельними відходами, викидання, вивантаження сміття в невстановленому місці, його спалювання.

Пам’ятаймо, що стан навколишнього природного середовища цілком і повністю залежить від нас з Вами.