На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначено нове епідемічне зонування Хмельницької області, яке почне діяти з 00 годин 00 хвилин 07 вересня (понеділок).

До червоної зони, на щастя, не потрапив жодний регіон області.

До помаранчевої зони віднесено:
– місто Славута, Волочиський, Новоушицький, Теофіпольський, Ярмолинецький райони.

До жовтої зони віднесено:
– міста Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин та Шепетівка, Білогірський, Віньковецький, Городоцький, Дунаєвецький, Красилівський, Славутський, Старосинявський та Хмельницький райони.

Ці епідемічні рівні діятимуть протягом 14 днів.

Нагадаємо, що “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів підряд;

середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менш як 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності.

Обмеження, що діють у період адаптивного карантину:

Зелена зона:
- перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
- проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів
- кінотеатри із заповненістю на 50%
- перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць

Жовта зона:
- відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово
- обмеження зеленої зони зберігаються

Помаранчева зона:
- діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
- діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час
- планові госпіталізації в лікарнях
- спортзали, фітнес-центри, заклади культури
- прийом нових змін в дитячі табори
- обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей
- обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються.

Червона зона (+ обмеження помаранчевої), забороняється:

— робота громадського транспорту;

— відвідування закладів освіти;

— діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Перетин кордону: з країн «зеленої зони» – потрібен тільки страховий поліс. Для країн із «червоної зони» – потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.