Нагадуємо жителям, що на території Солобковецької громади наявний фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, які можуть бути використані для укриття населення.

Фонд захисних споруд громади на 01.06.2023 року складає 2 захисні споруди протирадіаційні укриття (ПРУ), які знаходяться в с. Солобківці,

-  ПРУ 1 знаходиться за адресою: вул. Академіка Амосова, 4/1  (підвальне приміщення Солобковецької амбулаторії загальної практики та сімейної медецини), 

- ПРУ 2 знаходиться за адресою: вул. Грушевського, 70 (приміщення перукарні (в приватній власності Махобея Ю.М.)) 

- а також найпростіші укриття, що забезпечує захист населення громади.  Сховищ (бомбосховищ) на території громади немає.

Нагадуємо основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів ворога:

  • якщо повітряна тривога застала вас вдома. Тоді працює правило «двох стін». Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, оскільки одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін – вони витримають;
  • якщо повітряна тривога застала на вулиці, потрібно якнайшвидше скористатися найближче розташованим до вас укриттям;
  • якщо ви знаходиться в місці масового перебування людей (магазині, торговому центрі, вокзалі) під час повітряної тривоги, то саме керівництво цього закладу повинно забезпечити найбільш безпечне місце перебування.

Вкотре закликаємо вас не нехтувати сигналами повітряної тривоги. Берегти себе та своїх рідних.

 

Фото без опису

 

Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. В залежності від захисних властивостей ці споруди поділяються на сховища (бомбосховища) і протирадіаційні укриття (ПРУ).

Протирадіаційне укриття (ПРУ) – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості. Дані укриття на території громади розміщуються в підвальних приміщеннях будівель та споруд (в переважній більшості - в підвальних приміщеннях багатоквартирних житлових будинків).
А раптом війна: захисні споруди у Тернополі позначать спеціальними  табличками – Новини Тернополя і області - За Збручем

Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Протирадіаційні укриття та найпростіші укриття можуть бути використані для захисту людей від непрямої повітряної загрози та при артобстрілах від осколкового ураження.

При повітряній небезпеці у якості найпростіших укриттів використовуються також відкриті земляні щілини, природні заглибини (яри, балки).

Переліки ПРУ для укриття працівників працюючих змін об’єктів господарювання, учнів загальноосвітніх закладів, персоналу і пацієнтів медичних закладів та населення приведено нижче.

Варто відмітити, що основу укриття населення громади становлять найпростіші укриття – підвальні приміщення житлових будинків за місцем проживання.

Використання в якості найпростішого укриття вашого особистого підвального чи напівпідвального приміщення (в сільській місцевості – погреба) може забезпечити зменшення опромінення у 50-100 разів, як і у типовому протирадіаційному укритті. Для цього лише варто ущільнити дверні пройми.

Саме тому постає актуальним питання про приведення підвальних приміщень житлових будинків у належний стан: прибирання від сміття та бруду, звільнення захаращених проходів та виходів, ремонт дверей, відновлення освітлення, тощо. Ці заходи повинні бути проведені житлово-експлуатаційними працівниками та населенням у найближчі терміни. І, звісно, що вагома доля у виконанні цих заходів залежить від населення.

Не слід забувати і про основні правила при укритті в захисних спорудах.

Особи, що укриваються, повинні прибути у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом води та продуктів, при собі мати особисті документи та найбільш необхідні речі, прилади освітлення (електричні ліхтарі). Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

Захисні споруди слід організовано, без паніки. Особи, що укриваються, під час перебування у захисній споруді, повинні виконувати всі вказівки керівника і особового складу обслуговуючого формування захисної споруди, що стосується перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу.

У захисній споруді забороняється палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не слід ходити по приміщеннях без особливої необхідності, слід дотримуватись дисципліни, якнайменше рухатись.