Крадіжка в умовах воєнного стану

З 8 березня 2022 року відповідно до змін внесених до КК України посилено кримінальну відповідальність за ряд злочинів в умовах воєнного стану.

Відбулось засідання голів громад-членів Асоціації міст України в Хмельницькій області.

Голови громад Хмельниччини ухвалили звернення щодо вилучення «військового» ПДФО та обговорили інші актуальні питання органів місцевого самоврядування.    Напередодні, 18 вересня, відбулось онлайн-засідання голів громад-членів Асоціації міст України в Хмельницькій області. До участі в зібранні долучилося 43 учасники: 36 представників ОМС - голови міських, селищних, сільських рад, їх заступники, фахівці органів місцевого самоврядування, виконавча дирекція та консультанти Хмельницького РВ АМУ, представники “Хмельницькгазу”.    Головував на засіданні голова Хмельницького РВ АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.    Порядок денний:  1. Обговорення проєкту Закону «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», реєстр. №10037.  2. Підготовка органів місцевого самоврядування до опалювального сезону 2023/24 року.  3. Передача газових мереж громад у користування новій структурі ДП НАК «Нафтогаз», яка з 1 жовтня розпочне діяльність із транспортування газу.  4. Різне.    Під час обговорення першого питання голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин нагадав головам громад, що 12 вересня Уряд зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», реєстр. №10037. Він суттєво вплине на доходи громад. Адже передбачає вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року.    Так, голова Хмельницького РВ АМУ зазначив, що важливо попрацювати у цьому напрямку із народними депутатами і донести їм позицію місцевого самоврядування.    Ще одним аргументом на підтримку того, що громади не можна позбавляти фінансового ресурсу є те, що підприємства ТКЕ залишились без, обіцяної урядом, компенсації різниці в тарифах.    Голови висловили свою думку щодо запропонованого законопроєкту та ухвалили спільне рішення: за підсумками засідання було вирішено скерувати звернення Хмельницького РВ АМУ, за підписом голови регіонального відділення, до усіх депутатів з Хмельниччини й усіх партій і фракцій у ВР, Президента, Прем’єра, голови Верховної Ради.    Запобіжником неналежного для військового часу використання коштів можуть бути цільові захищені статті видатків місцевих бюджетів, сформовані з 70% «військового» ПДФО, так званий «бюджет безпеки й оборони» з замороженням реверсних вилучень. З бюджету безпеки й оборони витрати слід передбачити виключно на допомогу силам оборони й безпеки, об’єкти захисту, забезпечення ВПО, подолання наслідків руйнації внаслідок вибухів й розвиток ВПК. Таким чином, «військове» ПДФО залишиться мобільним й прозорим в органах місцевого самоврядування й продовжить служити нашій спільній Перемозі.    Окремо обговорили, що передбачене постановою Уряду №896 проведення розрахунків за спожитий природний газ через органи Державної казначейської служби України створює критичні загрози для роботи галузі під час підготовки та проходження наступного опалювального сезону. Тож представники громад-членів АМУ в Хмельницькій області ухвалили рішення скерувати до органів держвлади звернення із вимогою скасувати вказану постанову і забезпечити громадам обіцяну компенсацію із різниці в тарифах, адже громади свої зобов'язання виконали та стримали тариф для населення на рівні попереднього року.    Під час розгляду "Різного" голови громад обговорили ще ряд важливих питань:  - член Правління АМУ, міський голова Славути Василь Сидор доповів учасникам зібрання щодо ситуації із передачею комунальних лісів у державну власність;  - обговорили актуальне питання тарифів на водопостачання і водовідведення у громадах;  - наголосили на проблемах із освітньою субвенцією.

ПРИ ВИХОДІ НА ПЕНСІЮ ОТРИМАВ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ В РОЗМІРІ ДЕСЯТИ МІСЯЧНИХ ПЕНСІЙ. ЧИ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ЦЯ ВИПЛАТА ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ ДО СЕРЕДНЬОМІСЯЧНОГО СУКУПНОГО ДОХОДУ ДОМОГОСПОДАОСТВА?

Ні. Не включається. Відповідно до пункту 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, до сукупного доходу при призначенні субсидії не включається допомога, компенсація, яка надається, зокрема, відповідно до законодавства, є одноразовою та отримана протягом одного календарного року.

ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ДРУЖИНИ ПЕРІОД ДОГЛЯДУ ЗА ЧОЛОВІКОМ, ЯКИЙ Є ПОТЕРПІЛИМ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ І ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ?

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” період догляду за особою з інвалідністю І групи (незалежно від причини інвалідності) зараховується до страхового стажу, якщо людина, яка здійснювала догляд:

Я ПО ПРОФЕСІЇ – ШАХТАР, ПРАЦЮВАВ НА ШАХТІ ПІД ЗЕМЛЕЮ. З БЕРЕЗНЯ 2022 РОКУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ПРОХОДЖУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ. ЧИ БУДЕ МЕНІ ПЕРІОД ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗАРАХОВАНО ДО ПІЛЬГОВОГО СТАЖУ?

Відповідно до статті 8 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», якщо на момент призову на військову службу в особливий період, особа працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсій на пільгових умовах, відповідний період військової служби зарахується до страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.