20 учасників з 12-ти областей України ділились досвідом роботи з молоддю у своїх громадах та вивчали предмети, які допоможуть їм цю роботу покращити. Проект “Школа молодіжних лідерів громад” організовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Міністерством молоді та спорту України за підтримки Програми ULEAD with Europe.

Серед тем, які розглядались, були наступні:

- Імідж керівника та кроки до його формування,

- Як провести тренінг? Теоретичні та практичні аспекти. Методика проведення тренінгу,

- Правила етикету у сучасному світі. Діловий етикет,

- Соціальна психологія. Робота з вразливими групами молоді на партнерських умовах,

- Субкультури та особливості співпраці з їх представниками,

- Соціологія молоді (соціальна ювентологія),

- Методичні рекомендації для підготовки проекту стратегії розвитку молоді у громаді,

- Ораторське мистецтво та самопрезентація.

“Програма формувалась таким чином, щоб учасники отримали комплексні знання, які допоможуть їм організувати та реалізувати молодіжну політику у своїх громадах. Щоб краще закріпити отримані знання учасники між сесіями проведуть тренінги та реалізують проекти з молоддю. Окрім того ми врахували побажання минулорічних учасників проекту та внесли у програму відповідні зміни” – зазначає керівник ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин.

Особливістю проекту є й те, що не лише учасників обирали на конкурсній основі, але й тренерів. Це, на думку організаторів, покращить якість викладання. Важливу увагу також приділяють створенню мережі молодіжних експертів та налагодженню зв’язків між учасниками різних років випуску. Учасники 2018-го року є менторами для цьогорічних учасників проекту.

“За ці перші 5 днів розглянули багато цікавих тем, таких як лідерство, організація тренінгів, субкультури, ораторське мистецтво. Я отримав багато нових знань і не збираюсь зупинятися, цей проект дає мені можливість самовдосконалитися, проявити себе в майбутньому. В "Школі молодіжних лідерів громад" зібралися дійсно справжні лідери своїх громад, вони всі різні і мають багато досвіду роботи з молоддю, і всі вони готові поділитися цим досвідом, а це дуже важливо. За ці 5 днів ми стали дуже дружніми, постійно допомагали один одному, виконували спільно завдання, проводили разом позаурочний час, ми стали як сім'я, складалося таке враження, що ми знайомі вже не один рік. Я надзвичайно щасливий, що потрапив в цей проект. Зараз я дуже мотивований, найблищим часом планую на себе взяти велику відповідальність, створити і очолити першу в Солобковецькій громаді Молодіжну громадську організацію і це тільки початок" - зазначив Ярослав Степанюк молодіжний лідер Солобковецької ОТГ Хмельницької області

Фото без опису

Загалом учасники представляють 12 областей України – Хмельницьку, Черкаську, Донецьку, Одеську, Волинську, Полтавську, Тернопільську, Івано-Франківську, Запорізьку, Рівненську, Миколаївську та Кіровоградську.

Результатами Школи стануть проекти Стратегій розвитку молоді громад, які представляють учасники та оновлений “Довідник для роботи з молоддю в громадах”, авторами якого будуть тренери та учасники проекту.