Солобковецька ОТГ тримає руку на ПУЛЬСІ! Протягом двох днів, 27-28 лютого 2019 року, в Києві пройшов Всеукраїнський тренінг для грантерів проекту ПУЛЬС

Дата: 02.03.2019 16:27

?????????»?????° ?????? ?????»???±???????µ???????° ??????.«ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 3.0». Захід в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС) - організували Асоціація міст України та IREX, суб-партнер Проекту ПУЛЬСУ.
Учасники - 150 представників 71 громади з 17 областей України. Серед бібліотекарів та представників громадських організацій, які надалі проводитимуть у своїх громадах інформаційні заходи з децентралізації та залучення громадян до процесу прийняття рішень, в Всеукраїнському тренінгу вперше взяла участь й спеціаліст відділу освіти, культури, охорони здоров'я та соціальної політики Солобковецької сільської ради Ірина Бойко.

Детальніше про захід:

27 лютого відбулось відкриття заходу. Про мету та головні завдання тренінгу розповіла менеджер програм IREX/ПУЛЬС Любов Квасюк.

Заступник директора Проекту ПУЛЬС Асоціації міст України Наталя Лазаренко представила основні досягнення АМУ, та розповіла про завдання, які виконує Асоціація, а також познайомила учасників із навчальними курсами, розробленими АМУ.

?????????»?????° ?????? ?????»???±???????µ???????° ??????.

Аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова представила учасникам 10 міфів та фактів реформи освіти в Україні. Подана аналітиком інформація викликала інтерес у слухачів, які сформулювали ряд запитань до експерта. Найбільше зацікавлення викликало питання фінансування закладів освіти, підвищення заробітних плат працівникам закладів дошкільної освіти, цільове спрямування коштів державної субвенції «Нова українська школа», а також механізм закупівлі меблів та обладнання для шкіл. Окрему увагу приділено створенню інклюзивно-ресурсних центрів, їх обладнанню, виплатам заробітних плат фахівцям. Також, як свідчить активність учасників в обговоренні, громади турбує належне фахове забезпечення на місцях вище поданих сфер.

?????????»?????° ?????? ?????»???±???????µ???????° ??????.

Протягом двох днів учасники тренінгу працювали у різних групах під керівництвом провідних експертів з питань децентралізації. Вони обговорили проблемні питання реформи у різних сферах місцевого самоврядування.
На заході учасники вчилися налагоджувати комунікацію та взаємодію в громаді, висвітлювати процес децентралізації, сприяти побудові спроможних громад, залучати інвестиції, а також реалізовувати проекти в своїх громадах.

?????????»?????° ?????? ?????»???±???????µ???????° ??????.

Гаслом тренінгу став вислів аналітика Асоціації міст України Людмили Мозгової:
"Саме від тих людей, які знаходяться на місці, у своїй громаді, і залежить успіх реформ в Україні".Важко з цим не погодитись.