Молодь Солобковецької громади на Дні Європи в ХУУП
В Україні День Європи відзначають у третю суботу травня – як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. У Хмельницькому цього року День Європи припав на 18 травня і видався активним на емоції, події і навіть опади. Поки за вікном дощило не “по-дитячому”, у приміщенні Хмельницького університету управління і права відбувся воркшоп До Дня Європи, за участю активної молоді з громад області, студентського та учнівського активу.
![Фото без опису](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/60345780_2373638712910108_6458633852490350592_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=343023e2bc5ad42748e6d22e2bee5a68&oe=5D528C4F)
День Європи минув весело
Воркшоп організував і провів Хмельницький Центр розвитку місцевого самоврядування спільно з Хмельницька обласна державна адміністрація
Участь у воркшопі взяли майже шістдесят учасників. Усі вони працювали над розробкою оригінальних молодіжних заходів, які можна проводити у громадах.
З мотиваційною промовою до учасників звернувся директор Хмельницького ЦРМС Яцковський Сергій. Він зазначив, що для молоді є безліч можливостей впливати на рішення місцевої влади, брати участь у розробці та впровадженні різних проектів, подавати ідеї, знаходити шляхи і можливості їх реалізації для того, щоб самим собі визначити майбутнє і якість життя, яке вони хочуть.
![Фото без опису](https://scontent.fiev21-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/q92/p720x720/60358112_2373642312909748_8999364396874465280_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fiev21-2.fna&oh=89a38b5af4420ae8b41061dbfb46bd39&oe=5D58F095)
Сергій Яцковський: Ви і є та молодь, яка відправить нас на пенсію
Далі учасинки воркшопу поділилися на шість груп, кожна з яких напрацювала свою, креативну ідею. Головна суть в тому, щоб напрацювати захід, який можна буде провести у кожній громаді на День молоді.
“Ми пропонуємо реалізувати проект із хештегом #молодь_скрізь. Адже молодь має бути і справді скрізь. Молодь у владі: щоб змінювати підходи, щоб розуміти як усе відбувається насправді. Молодь на воді: пропонуємо актичний відпочинок на воді, змагання і навіть риболовлю. І так далі”, - презентували учасинки один із проектів.
Серед інших були й інші ідеї: Фестиваль “Родзинка”, проект “Молоді духом”, Пазл-фест і “Спешиал фо молодь”. А переміг проект “Квест-фільм”. Суть проекту в тому, щоб провести квест на предмет знання історії свої громади, міста, чи села. На кожному етапі виконання завдання, учасники знімають процес гри на телефони і після проходження всієї гри, монтують міні-фільм.
“Проект квест-фільм має декілька важливих напрямків і цілей: по-перше до нього долучиться максимальна кількість молоді і усіх бажаючих. По-друге, квест має освітню ідею, бо прив’язаний до історії краю. По-третє, учасники будуть об’єднуватися і допомагати один одному пройти всі етапи шляху, адже кожна група збиратиме окрему частину карти. Для того, щоб зібрати всю карту і віднайти місце проведення after-party, усім доведеться об’єднатися і скласти усі частинки катри в одну. Тому важлива ціль проекту - не конкуренція, а об’єднання зусиль для спільного результату”, - пояснюють учасники групи, які розробляли проект.
![Фото без опису](https://scontent.fiev21-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/60564556_2373796052894374_2234242159177891840_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fiev21-2.fna&oh=48a05f5fc6b18d30d0afa35793d6caec&oe=5D67A076)
Спільне фото на згадку - із культами від U-LEAD з Європою
Як приємний бонус, для учасників воркшопу наприкінці заходу, організували майстер-клас із бачати. Спільний танець із тренером, позитивні емоції і кава із солодощами та смаколиками - так закінчився день Європи, але не спільна реалізація напрацьованих ідей. Учасники поїхали до своїх громад організовувати молодь і проведення квесту-фільму.
![Фото без опису](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/60419422_2373800739560572_2170036439666917376_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=f0aeb4b068f1d73e16d8a2f81218d208&oe=5D58E93F)
Майстер-клас із бачати, як приємний бонус до Дня Європи
Варто зазначити, що воркшоп проходив в рамках Дня Європи, яке у нашій країні відзначається на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента "Про День Європи".