З настанням морозної погоди водойми області почали вкриватися кригою, котра як магніт, манить до себе рибалок-екстремалів та відчайдухів.

Фото без опису

На превеликий жаль, щороку, потрапивши під кригу, гине чимало людей. Незважаючи на існуючу потенційну небезпеку, рибалки-любителі продовжують облаштовуватись на річках та ставках, а дорослі та діти здійснювати прогулянки по льоду.

Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації звертається до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними, не виходити на тонкий лід, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах! Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями.

Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!

Нагадуємо, для однієї людини безпечним вважається лід, товщиною більше за 7 см., для групи людей – не менше, ніж 15 сантиметрів.

Якщо Ви провалилися під кригу:

>не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;

>кличте на допомогу;

>намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

>ногу, яка знаходиться ближче до краю винести на кригу;

>викотившись на кригу, не робіть різких рухів, ляжте на спину та відповзайте від небезпечного місця в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

Крім цього, у зв’язку із погіршенням погодних умов, нагадуємо, що щорічно у цей час реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледицею: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.

Для зниження ймовірності отримання травми під час ожеледиці, дотримуйтеся наступних правил:

>обирайте взуття з підошвами із мікропористої та іншої м′якої основи, без великих каблуків;

>людям похилого віку краще «в слизькі дні» взагалі не виходити з будинку (літні люди отримують дві третини травм саме при падінні);

>прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження є небезпечними для здоров’я;

>ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву, не тримайте руки у кишенях;

>обходьте металеві кришки люків;

>не прогулюйтеся по самому краю проїжджої частини дороги;

>дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані;

>не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю (в цей період значно збільшується гальмовий шлях машини, і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить, як мінімум до каліцтв);

>тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару, остерігайтеся бурульок.