5 лютого керівники Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я МОЗ України в рамках селекторної наради спілкувалися з регіонами. Під час відеоконференції проаналізували стан готовності закладів охорони здоров’я до реагування на поширення на території України коронавірусу 2019-nCoV. До наради долучилися головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Мирний, головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна та лікар-епідеміолог Хмельницького обласного центру громадського здоров’я Олена Іваськів.

Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька повідомила, що днями Уряд ухвалив рішення «Про заходи запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV» та Національний план протиепідемічних заходів реагування на поширення випадків інфекційних хвороб, спричинених новим коронавірусом (2019-nCoV).

Заступник Міністра Віктор Ляшко підкреслив, що українцям радять утриматись від туристичних та ділових поїздок з нашої держави до Китаю та у зворотному напрямку. Студентам з цієї країни, котрі навчаються в Україні, продовжать канікули до окремого розпорядження МОЗ. На місцевому рівні доручили розробити регіональні плани та посилити дезінфекцію у всіх видах громадського транспорту. І робити це, рекомендують в МОЗ, не зволікаючи, оскільки це сприятиме не лише зниженню захворюваності на грип та ГРВІ, а й зменшенню навантаження на систему охорони здоров’я загалом.

Також в Міністерстві запропонували Кабміну визначити пункти пропуску через державний кордон, які будуть працювати, у разі, якщо ВООЗ оголосить про повноцінну надзвичайну ситуацію. Лікарні, у свою черги, мають підготуватися до можливого спалаху коронавірусу, зокрема, визначити потребу в медичних виробах та обладнанні відповідно до методики МОЗ.

Віктор Ляшко повідомив, що найближчим часом для підсилення матеріально-технічного забезпечення закладів на місцях, між регіонами розподілять майже 10 млн. штук хірургічних масок, близько 40 апаратів штучної вентиляції легень, біля 40 кисневих генераторів, 3 рентгенапарати, пульсоксиметри та інше обладнання.

Крім того, МОЗ анонсували проведення так званих «бойових навчань», щоб визначити готовність прийняти ймовірних хворих на коронавірус. Перше таке навчання планують організувати у Києві, де мають намір відпрацювати доставку потенційних хворих з аеропорту міжнародного значення до дитячого та дорослого інфекційних стаціонарів, розроблять алгоритм навчання, проаналізують типові помилки, що виникають у процесі. В подальшому аналогічні навчання зобов’язані будуть провести департаменти охорони здоров’я на місцях.

Також Міністерство має намір організувати навчання з ДСНС стосовно розгортання мобільних госпіталів, на випадок, якщо буде масове надходження хворих на ГРВІ.

Представники Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я наголосили, що нині потрібно працювати та комунікувати як єдина команда. Тому простіше буде боротися з викликами сьогодення, у цьому випадку – проти коронавірусу2019-nCoV.

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV

Станом на 6 лютого 2020 року у світі зареєстровано 28 274 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 565 летальні. Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовані в 24 країнах світу. В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендації: часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами; під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою,уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель; якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей; не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Фото без опису