23 липня 2020 року з метою налагодження співпраці в напрямку протидії торгівлі людьми у Солобковецькій об’єднаній територіальній громаді відбулась зустріч з представником благодійного фонду «Ксена», регіональним виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції та ОБСЕ Оксаною Устиновою та представником відділу по бородьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людими ГУНП у Хмельницькій області Віталієм Гарбарець.

Фото без опису

Торгівля людьми – це тяжкий кримінальний злочин, який є грубим порушенням прав людини та по своїй суті несе загрозу національній безпеці країни. Ця проблема залишається однією з найгостріших в Україні у зв’язку із складною економічною ситуацією, збройним конфліктом на сході України та запровадженням карантинних заходів через COVID-19.

Більшість громадян навіть не підозрюють, що постраждали від торгівлі людьми, тому не звертаються по допомогу, а інколи просто не знають куди звертатися.

Ознаками торгівлі людьми є вербування до гарної роботи, переміщення до місця роботи з подальшим утриманням документів, проживанням в нелюдських умовах, забороною виходити за територію, погрозами, обманом, насильством та не виплатою заробітної плати.

Кожний чоловік, жінка та дитина, які були в ситуації торгівлі людьми, згідно чинного законодавства, мають право на підтримку та допомогу як від державних структур, так і недержавних організацій. Це правова, медична, психологічна допомога, тимчасовий притулок, працевлаштування та матеріальна допомога.

Крім налагодження співпраці з Солобковецькою ОТГ, експерт ОБСЄ мав на меті сприяти посиленню координації діяльності структур, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, вивчення виконання державних програм протидії торгівлі людьми, надання рекомендацій щодо ефективної та якісної допомоги можливим постраждалим від торгівлі людьми, консультування з розробки та проведенні заходів з попередження торгівлі людьми для населення громади.

Фото без опису

У подальшому планується продовжити співпрацю між ОБСЄ та Солобковецькою ОТГ

Працюй безпечно

 

Фото без опису