Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. У світі реєструють COVID–19.

Фото без опису

На сьогодні відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Кожна людина має відповідально ставитися до власного здоров’я та здоров’я оточуючих. А відтак – дотримуватися елементарних правил особистої гігієни.

 

Поради медиків, як убезпечити себе від коронавірусу та інших захворювань:

• Ретельно і часто мийте руки з милом (тривалість процедури – 20–40 секунд) або обробляйте їх антисептиком.

• Уникайте скупчення людей.

• Якщо захворіли, залишайтеся вдома і обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта.

• Використовуйте захисну маску (кожні чотири години – нова). Вона має щільно прилягати, покривати ніс і рот. Обов’язково – якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить). Якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей використовуйте маску в якості додаткового захисту.

 

Варто знати, що:

На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що й інші гострі вірусні захворювання. Визначити його можуть тільки спеціальні тести.

 

Найпоширеніші симптоми – головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, у деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.

 

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека.

Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останніх 14 днів повернулись із країни, де зафіксовані випадки цього захворювання, відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Він має чіткий алгоритм дій.