Перелік причин тимчасової непрацездатності, за якими Фонд соцстраху здійснює фінансування допомог, доповнено ізоляцією від COVID-19.

За відповідними лікарняними листками Фонд здійснить компенсацію 50% втраченого заробітку незалежно від тривалості страхового стажу, починаючи з шостого дня непрацездатності. При цьому перші 5 днів оплачує роботодавець.
Лікарняний під час карантину: особливий порядок видачі листків і оплати |  БІЗНЕС

Право на таку допомогу від Фонду соцстраху мають застраховані особи за період перебування в спецзакладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під меднаглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Видача лікарняних листків, які є виключною підставою для нарахування зазначених виплат від Фонду соцстраху, на сьогодні унормована. МОЗ спільно із Фондом проведено селекторну нараду з департаментами (управліннями) охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій щодо оформлення таких документів.

 Для фінансування допомоги, на підставі отриманого від працівника лікарняного листка із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» роботодавець оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19.

Про це повідомив Фонд соцстраху.

Нагадуємо мешканцям громади, МОЗ України затвердило наказ від 27.04.2020 р. № 963 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян». Наказ набрав чинності, про що зазначено на сайті МОЗ.
Фото без опису