Такі теми були порушені під час прямого ефіру інформаційного вечора хмельницького місцевого телеканалу ТВ7+ за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк

Фото без опису

Під час спілкування учасники ефіру обговорили можливості Хмельниччини як багатогалузевого інвестиційно привабливого регіону.

Так, голова обласної ради Віолета Лабазюк зауважила, що область загалом і територіальні громади зокрема, мають усі можливості для залучення інвестицій. У написанні відповідних проєктів готова надавати підтримку Агенція регіонального розвитку області, співзасновниками якої є обласна рада і облдержадміністрація.

«У зв’язку з відсутністю державної субвенції на розвиток інфраструктури, обласна рада готова допомагати територіальним громадам спряти у їх розвитку, надавати їм інформацію та цікаві ідеї щодо залучення грантових коштів на розвиток територій. Разом з тим, до покращення життєдіяльності тергромад варто зосереджувати й кошти місцевих підприємців», – зазначила Віолета Олександрівна. Та зауважила, що на реалізацію таких проектів, як до прикладу, створення теплиць в одній з територіальних громад, що дасть можливість створити нові робочі місця та наповнити бюджет громади, незначні надії покладаються на кошти Державного фонду регіонального розвитку. Наша область хоч і отримала на реалізацію інвестиційних об’єктів понад 180 млн. грн, однак їх планується спрямувати на перехідні об’єкти, зокрема завершення довгобудів, серед яких будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні, капремонт та реконструкція закладів соціальної сфери, будівництво очисних споруд тощо.

Фото без описуЗа словами Віолети Лабазюк, потребує підтримки малий та середній бізнес краю. Зокрема, наразі передбачається у проєкті Програми економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2021 рік, яка прийматиметься радою на черговій сесії у березні цього року,  розробити антикризові заходи для підприємців, які потерпають від пандемії коронавірусу. Разом з тим, Віолета Олександрівна анонсувала проведення круглого столу для підприємців, аби зацікавити представників малого і середнього бізнесу усіх галузей, у тому числі легкої промисловості, сприяти наповненню місцевих бюджетів. З цією ж метою голова ради наголосила на необхідності виведення з тіні малого і середнього бізнесу. Також керівник обласної ради анонсувала про проведення найближчим часом інвестиційного форуму для потенційних інвесторів, аби створити привабливий майданчик для залучення в регіон іноземних інвестицій.

Зупинилася Віолета Лабазюк й  на проблематиці населених пунктів області із забезпеченням питною водою. За словами Віолети Олександрівни, відсутність водопостачання є нагальним питанням для людей саме сільської місцевості, тому головою облради було запропоновано доопрацювати проєкт обласної програми «Питна вода» на найближчі роки щодо покращення цієї ситуації, залучивши, крім коштів обласного бюджету, й ресурси місцевих бюджетів та бізнесу.

На завершення ефіру Віолета Лабазюк запевнила у всебічній підтримці розвитку територіальних громад та місцевого бізнесу, закликавши їх до співпраці та конструктивного діалогу.