Такі теми були порушені під час прямого ефіру інформаційного вечора хмельницького місцевого телеканалу ТВ7+ за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк

Під час спілкування учасники ефіру обговорили можливості Хмельниччини як багатогалузевого інвестиційно привабливого регіону.

Так, голова обласної ради Віолета Лабазюк зауважила, що область загалом і територіальні громади зокрема, мають усі можливості для залучення інвестицій. У написанні відповідних проєктів готова надавати підтримку Агенція регіонального розвитку області, співзасновниками якої є обласна рада і облдержадміністрація.

«У зв’язку з відсутністю державної субвенції на розвиток інфраструктури, обласна рада готова допомагати територіальним громадам спряти у їх розвитку, надавати їм інформацію та цікаві ідеї щодо залучення грантових коштів на розвиток територій. Разом з тим, до покращення життєдіяльності тергромад варто зосереджувати й кошти місцевих підприємців», – зазначила Віолета Олександрівна. Та зауважила, що на реалізацію таких проектів, як до прикладу, створення теплиць в одній з територіальних громад, що дасть можливість створити нові робочі місця та наповнити бюджет громади, незначні надії покладаються на кошти Державного фонду регіонального розвитку. Наша область хоч і отримала на реалізацію інвестиційних об’єктів понад 180 млн. грн, однак їх планується спрямувати на перехідні об’єкти, зокрема завершення довгобудів, серед яких будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні, капремонт та реконструкція закладів соціальної сфери, будівництво очисних споруд тощо.

За словами Віолети Лабазюк, потребує підтримки малий та середній бізнес краю. Зокрема, наразі передбачається у проєкті Програми економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2021 рік, яка прийматиметься радою на черговій сесії у березні цього року,  розробити антикризові заходи для підприємців, які потерпають від пандемії коронавірусу. Разом з тим, Віолета Олександрівна анонсувала проведення круглого столу для підприємців, аби зацікавити представників малого і середнього бізнесу усіх галузей, у тому числі легкої промисловості, сприяти наповненню місцевих бюджетів. З цією ж метою голова ради наголосила на необхідності виведення з тіні малого і середнього бізнесу. Також керівник обласної ради анонсувала про проведення найближчим часом інвестиційного форуму для потенційних інвесторів, аби створити привабливий майданчик для залучення в регіон іноземних інвестицій.

Зупинилася Віолета Лабазюк й  на проблематиці населених пунктів області із забезпеченням питною водою. За словами Віолети Олександрівни, відсутність водопостачання є нагальним питанням для людей саме сільської місцевості, тому головою облради було запропоновано доопрацювати проєкт обласної програми «Питна вода» на найближчі роки щодо покращення цієї ситуації, залучивши, крім коштів обласного бюджету, й ресурси місцевих бюджетів та бізнесу.

На завершення ефіру Віолета Лабазюк запевнила у всебічній підтримці розвитку територіальних громад та місцевого бізнесу, закликавши їх до співпраці та конструктивного діалогу.