1. В Україні зафіксовано спалах поліомієліту. Уже двоє маленьких дітей мають гострий в’ялий параліч — найстрашніша форма перебігу захворювання.

2. 1 лютого в Україні розпочалася кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Наразі передбачено два етапи.

3. На першому етапі до щеплення будуть запрошені ті батьки з діточками до 6 років, які пропустили щеплення за Національним календарем: https://bit.ly/35fiIio

Фото без опису

4. Поліомієліт — це високоінфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. У близько 0,5% випадків поліовірус переміщується з кишківника і вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу.

5. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражені їжу та воду.

6. Симптоми: У 70% випадків захворювання має безсимптомний перебіг. Але його носій становить небезпеку для інших людей зі слабшим імунітетом.

У 25% випадків поліо має симптоми, що нагадують грип (гарячка, головний біль, нудота, біль у животі).

Поліовірус може спричинити рухові розлади: біль в уражених м’язах, повний параліч, що може розвинутися за кілька годин. На жаль, паралітична форма поліомієліту невиліковна.

7. Зателефонуйте своєму сімейному лікарю або педіатру вже сьогодні, щоб дізнатися статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. Заплануйте надолужити пропущені, в разі потреби.

8. Звертайте увагу на джерела, де черпаєте інформацію. Надавайте перевагу сайту Центру громадського здоров’я, Міністерство охорони здоров'я України , UNICEF Ukraine, Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

9. Альтернативи щепленню немає, адже ліків не існує. Усі вакцини проти поліомієліту безпечні та ефективні. Ви можете щепити дитину безоплатно в державних закладах охорони здоров’я.

10. Хочемо попередити. Якщо дитина не вакцинована, то у неї великий ризик інфікуватися. Тому будьте відповідальні та дослухайтеся до порад свого педіатра.