З перших днів початку повномасштабної війни в Україні жителі Солобковецької громади (член Асоціація міст України в Хмельницькій області) гуртом долучились до допомоги на різних фронтах роботи. Сьогодні громада продовжує свою роботу в тилу, а також реалізовує проєкти розвитку громади, які були заплановані до початку бойових дій.

Фото без опису

В усіх населених пунктах Солобковецька ОТГ жителі громади об’єдналися та організували збір речей першої необхідності, продуктів харчування для ЗСУ і ТРО та осіб, які вимушені були залишити місце проживання. До фінансової підтримки ЗСУ долучились майже усі жителі громади, але найбільшу допомогу надали ФОПи, селянські фермерські господарства та ТОВ, які знаходяться на території громади.

На базі Солобковецького ЗЗСО І-ІІІ ст. та Стріховецького ЗЗСО І-ІІ ст. здійснювалось приготування гарячого трьохразового харчування військових, до якого були залучені працівники усіх закладів освіти громади та Солобковецького НРЦ. Також на базі Солобковецького ЗЗСО було організовано цех з виготовлення продуктів довготривалого зберігання - м’ясні каші та тушонки, які громада передає нашим бійцям.

Не залишилися байдужими і інші жителі усіх населених пунктів громади, які вдома або у закладах освіти виготовляли напівфабрикати (вареники, голубці та інше), випікали пиріжки, печиво, налисники та інші смаколики. Небайдужі жителі громади долучались до плетіння маскувальних сіток.

В співпраці з волонтерськими організаціями від громади надається гуманітарна допомога ЗСУ та людям, які на даний час знаходяться в зоні бойових дій. Також надають допомогу громадам у визволених регіонах на сході України - сьогодні це понад 30 тон гуманітарної допомоги.

«Продовжуємо й надалі збирати та доставляти гуманітарну допомогу для підтримки тих людей, що потерпають від військових дій, адже лише спільними зусиллями та об’єднавшись, ми наближуємо нашу перемогу» - наголосив сільський голова Солобковецької громади Сергій Когут.

Також в громаді організовуються благодійні заходи. Так під час Благодійного ярмарку, який відбувся у Всесвітній день вишиванки, жителі громади зібрали 15 000 грн. для потреб військових. Всі вироби, які були представлені на ярмарку, виготовлені власноруч працівниками закладів освіти та культури, а також не байдужою молоддю громади. Різноманітні смаколики та прикраси, вишиті обереги - це все можна було придбати на ярмарку. Також учнями Солобковецької дитячої музичної школи було підготовлено концертну програму.

Закладами освіти та культури організовуються різноманітні заходи для підтримки дітей внутрішньо переміщених осіб.

«Усі наші зусилля спрямовані на евакуацію, підтримку та забезпечення необхідним людей, що залишаються у прифронтових містах та переселенцям. Щодня кожен з нас приміряє на себе роль волонтера, вантажника, водія, комунікаційника, пакувальника та сортувальника. І це далеко не весь перелік. Усе це заради нашої спільної мети - перемоги. Втім, наша громада продовжує працювати і для розвитку громади і реалізовувати проєкти з благоустрою. Так в Стріховецькому ЗЗСО І-ІІ ступенів реалізовується проєкт «Шкільна пасіка», в с. Солобківці – встановлення знаків-вказівників вулиць. Впевнені, що кожен повинен робити на своєму місці максимум для підтримки та розвитку нашої держави. Разом до перемоги!» - підкреслив Сергій Когут.

#StopWar #SaveUkraine #ВсеБудеУкраїна #МістоЗаМісто

#АМУ #AUC #АсоціаціяМістУкраїни #Децентралізація #громади #громадиХмельниччини #Хмельницьке_РВ_АМУ #Хмельниччина

Фото без опису