В цей день в Солобковецькій громаді вшанували світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких забрала ця трагічна сторінка історії, зокрема жителів громади, які полягли у боротьбі з нацизмом.

В реаліях сьогодення ця дата набула нового, більш трагічного значення, адже сьогодні нащадки тих, з ким поруч воювали наші діди і прадіди, стали уособленням звірств, насилля і жорстокості.

На знак глибокої поваги і в пам'ять про тих, хто віддав життя за рідну українську землю, до підніжжя пам'ятних знаків поклали квіти сільський голова Сергій Когут,  головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Людмила Дудняк та керуючий справами виконавчого комітету Анатолій Лис.

Також вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих у роки Другої світової війни.

- Друга світова війна була названа одією з найбільш кривавих і жорстоких в історії людства. Проте сьогодні ми бачимо страшні жертви, які платить наш народ за Незалежність і майбутню Перемогу України. Ніколи не буде виправдання рашистським окупантам, а  Україна обов'язково переможе!