За публічного обвинувачення Ярмолинецького відділу Хмельницької окружної прокуратури 36-річного мешканця м. Ярмолинці визнано винним у вчиненні у квітні  цього року розбою в умовах воєнного стану                          (ч. 4 ст. 187 КК України). Його засуджено до 9 років позбавлення волі.

На світанку він увірвався у будинок односельчанки, напав на жінку з кулаками та з її пилососом втік додому.

Коли ж до будинку нападника прийшов чоловік потерпілої, господар не відкривав двері аж до приїзду працівників поліції.

Під час слідства встановлено, що зловмисник вчиняв аналогічні злочини і раніше та уже відбував за них покарання.

Звертаємо увагу громадян на особливості відповідальності за кримінально карані посягання в умовах воєнного стану!!!

Пунктом 11 частини 1 статті 67 КК України закріплено, що вчинення злочину з використанням умов воєнного стану є обставиною, яка обтяжує покарання.

Разом з тим, у березні цього року законодавцем посилено відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень в умовах воєнного або надзвичайного стану та склади кримінальних правопорушень, передбачених у статтях 185 (крадіжка), 186 (грабіж), 187 (розбій), 189 (вимагання), 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) доповнилися цією кваліфікуючою ознакою.

Відтак відповідальність стала жорсткішою та передбачає основне покарання виключно у виді позбавлення волі на строк від 5 до 15 років.

Начальник Ярмолинецького відділу

Хмельницької окружної прокуратури                                   Ігор БАНТЮК