Прокурорами Хмельницької окружної прокуратури продовжується системна робота щодо виявлення та відповідного реагування заходами представницького характеру на факти незаконного набуття, використання та розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення іноземними громадянами та особами без громадянства.

Так, упродовж 2023 року до суду заявлено 26 позовів про конфіскацію земельних ділянок у громадян російської федерації та республіки білорусь загальною площею 38 га вартістю 1 млн 930 тис грн.

 Ці земельні ділянки набуті ними в порядку спадкування.

 Відповідно до закону землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню. У разі невиконання цієї вимоги така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду.

 На даний час судами задоволено 21  позов у цій сфері. Конфісковано у власність держави 24,3 га землі вартістю понад 1 млн гривень, інші перебувають на розгляді у судах.

Робота на вказаному напрямку триває.

 Генеральна прокуратура України розпочала досудове розслідування  кримінального правопорушення, до якого можуть бути причетні представники  сайту «Стопкор» та ІА «Стоп корупції ТВ» | Спростування недостовірної  інформації