Новини
- Головна
- Новини
"Стань на варті свого серця"
Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні — їхня частка становить 64% летальних випадків серед усього населення. А основна група ризику — саме чоловіки працездатного віку. Довкола теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що, маючи хвороби, серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири — це суцільне зло для серцево-судинної системи. Лікарі та медсестри Золотоніського центру сімейної медицини готові розвінчати топ-10 міфів про захворювання серця. Дивися відео та пиши у коментарях, у що раніше помилково вірив ти А дізнатися більше про фактори ризику розвитку серцево-судинних хвороб можна на сайті: https://cvd.phc.org.ua/ #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».
Чому важливо відвідувати сімейного лікаря для запобігання розвитку ССЗ
Серцево-судинні захворювання — причина №1 передчасної смертності в Україні. Саме вони є причиною 64% усіх летальних випадків, а це - близько 450 тисяч втрачених життів щороку
18-24 листопада - Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів
Всесвітній тиждень інформування про антимікробну реакцію — це щорічна глобальна кампанія, спрямована на підвищення обізнаності та розуміння антимікробної реабілітації та популяризацію найкращих практик серед зацікавлених сторін "Одне здоров'я" для зменшення появи та поширення інфекцій, стійких до ліків.
Недостатня фізична активність - як фактор ризику ССЗ
Коли життя минає в режимі “дім — робота — дім”, буває важко знайти час на фізичні навантаження. Проте без достатньої фізичної активності страждає весь організм і серце, зокрема.
Зірки на варті серця: відмова від алкоголю
Безпечної дози алкоголю не існує? Саме так — наголошує Всесвітня організація охорони здоровʼя. Адже алкоголь — це токсин, який вражає всі органи, а особливо — серце та судини.
Артеріальна гіпертензія: причини, ризики та профілактика
До 40% хворих на артеріальну гіпертензію не підозрюють у себе недугу, бо часто ця хвороба має безсимптомний перебіг, а підвищення тиску часто неможливо відчути фізично.
Збалансоване харчування для попередження ризику ССЗ
Твоє серце любить смачну здорову їжу! Найпростіше, що можна зробити для здоров'я серцево-судинної системи — стежити за тим, які продукти ти додаєш до свого раціону. Переїдання, недостатнє споживання овочів та фруктів, безконтрольне вживання солоної, висококалорійної та жирної їжі — усе це призводить до розвитку серцево-судинних хвороб: артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту. Незбалансоване харчування є головним фактором ризику розвитку хвороб серця та причиною кожної п'ятої смерті у світі. Не ввійди до статистики та дотримуйся рекомендацій ВООЗ, як налагодити своє меню, — шукай їх у серії А ми лиш нагадаємо, що для здоров'я серця й судин важливо слідкувати за індексом маси тіла. Вирахувати його можна за формулою: вага (кг)/зріст у квадраті (м). Якщо твій показник ≥ 25,0 — ймовірно, у тебе є зайва вага. Про потенційний ризик хвороб також свідчить окружність талії. Варто занепокоїтись, якщо твій показник перевищує 94 см (для чоловіків) та 80 см (для жінок). Детальніше про те, як скласти свою збалансовану тарілку: https://phc.org.ua/promociya-zdorovya/proekt-prozdorove Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/ Стань на варті свого серця — обирай збалансоване харчування! #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».
14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом
Що необхідно знати про цукровий діабет: його типи, симптоми, ускладнення?